воскресенье, 31 января 2016 г.

Міжнародний день без Інтернету


Передумовою до появи настільки оригінальної дати стала в першу чергу проблема реального спілкування між людьми. На неї звернули свою увагу співробітники Британського інституту соціальних винаходів. Представники даної установи 7 січня 2001 року організували в Британії захід International Internet Free Day, метою якого став заклик громадян всього світу присвятити хоча б один день у році звичайним людським заняттям без втручання високих технологій. Головний наголос, звичайно, робився на необхідність: поспілкуватися з друзями і рідними вживу, а не в соціальних мережах; посміхатися оточуючим власної посмішкою, а не за допомогою неживих хоч і дуже красивих і розфарбованих смайлів; подивитися фільм у кінотеатрі, а не в Інтернеті онлайн; почитати паперову книгу в переплеті, а не в електронному варіанті; долучитися, зрештою, до мистецтва, тобто відвідати музей, театр; просто подихати свіжим повітрям, насолодившись природою або архітектурними шедеврами міського ландшафту. Таким чином, Британський інститут соціальних винаходів вважається ініціатором появи Міжнародного дня без Інтернету.
Але є й інша версія, згідно якої геніальна думка про необхідність створення такого свята - свята відпочинку від нескінченних прогулянок по Мережі – прийшла в голови представників британського некомерційного онлайн-проекту «DoBe.org». У будь-якому випадку, яка б гіпотеза походження святкової дати не виявилася найбільш правдивою,Міжнародного дня без Інтернету ніколи не було, якщо б не наявність вже в ті роки просунутих інтернет-користувачів. Сьогодні їх число збільшилося в 5 разів. Не дивно, адже доступ до Всесвітньої павутини має все більшу кількість людей завдяки зниженню вартості тарифів на послуги провайдерів, підвищенню швидкості з'єднання з Мережею за світло, появи нових частот, розширення віртуальних можливостей. І дана тенденція обіцяє набирати обертів.
З точки зору медицини таке чудове свято, як Міжнародний день без Інтернету, дуже корисне і життєво важливе для всього світового співтовариства. Просиджуючи день у день годинами перед монітором комп'ютера або ноутбука, заглядаючи в смартфон або мобільний телефон, ми наносимо непоправної шкоди своєму здоров'ю. Електромагнітне і рентгенівське випромінювання описаних вище пристроїв негативно позначаються на стані людського організму.
Чому виникає залежність? Причин може бути кілька.
По-перше, постійні подорожі просторами віртуальної реальності викликають звикання, зомбують людину, залучаючи і заманюючи яскравістю, різними «цікавинками», необмеженими можливостями. Хочеш – в ігри грай, музику слухай, хочеш – роби покупки в онлайн-магазинах, хочеш – з друзями мели в соцмережах. І все це, не виходячи з дому!
По-друге, завдяки існуванню віртуальної реальності людина, що має проблеми в реальності, може з легкістю піти від них.
Крім загрози для фізіологічного і психічного стану людей Всесвітня павутина має безліч мінусів іншого роду.
Інтернет, на жаль, багатий не тільки корисними цікавими відомостями, розважальними медіафайлами – в ньому повнісінько порнографічних, екстремістських матеріалів, інформації, яка пропагує жорстокість, насильство і навіть суїцид. Існують закони, що забороняють і обмежують перебування на теренах Всілякої павутини таких відомостей, зокрема, в нашій країні, але контроль над усіма сайтами встановити неможливо.Шкідливі програми і файли, яких в Інтернеті безліч, загрожують роботі комп'ютерів користувачів Мережі. Деякі віруси неможливо видалити з ПК і навіть помістити на карантин, зустрічаються і такі, що повністю блокують роботу пристрою. Їх може просто не розпізнати ні один антивірус. Навіть якщо людина сідає за комп'ютер, виходить в Інтернет з метою знайти інформацію, що цікавить її, вона неодмінно захопиться чимось стороннім, і заплановані 20 хвилин виллються в 2 години.
Тепер ви, напевно, розумієте, наскільки важливий Міжнародний день без Інтернету. Проведіть його з користю для себе, свого розвитку і задоволення, просто відпочинку. Можете відправитися на екскурсію, озброїтися фотоапаратом і закарбувати яскраві миті життя, влаштувати власну фотосесію, прочитати серйозну книгу, відчути всю красу реального шопінгу, відвідати родичів. Зі святом!

вторник, 26 января 2016 г.

Вітаємо переможницю!

Вітаємо Діхтяренко Тетяну (8 клас) та Антонюк І.М. з перемогою (ІІ місце) в ІІ турі обласної олімпіади з математики!!!

понедельник, 18 января 2016 г.

Тестування з фізики

Черкаський національний університет ім.БогданаХмельницького проводить у форматі зовнішнього незалежного оцінювання 2016р. тестування з фізики. Тестування безоплатне.
Тестування буде проводитись у корпусі №3 Черкаського національного університету за адресою: м.Черкаси, бульвар Шевченка, 79.
Графік проведення тестувань
Предмет Дата проведення Час проведення тестування
Фізика 7 лютого 2016р. (неділя) 11.00 – 14.00
Особам, які виявили бажання взяти участь у тестуванні, необхідно:
1. Зареєструватися на офіційному сайті Черкаського національного університету www.cdu.edu.ua (розділ «Ресурси» – «Сайти університету» – АІС «Абітурієнт»). Особам, які реєструвалися раніше у АІС «Абітурієнт», реєструватися непотрібно (зайти у систему можна під своїм логіном та паролем).
2. Після реєстрації зайти у АІС «Абітурієнт» під своїм логіном та паролем і обрати предмет, з якого Ви бажаєте пройти тестування. Після цього Ви будете зареєстровані для проходження тестування. Реєстрація на тестування розпочинається 19 січня і завершується 3лютого.
3. З’явитися для проходження тестування не пізніше, ніж за 20 хвилин до його початку (тестування розпочинається об 11.00). При собі потрібно мати дві ручки з пастою чорного кольору.
Проїзд від залізничного вокзалу: маршрутним автобусом № 26 до зупинки "Університетська".
Проїзд від центрального автовокзалу маршрутними автобусами №№ 6, 26 до зупинки "Університетська".
Проїзд з центру міста: тролейбусами №№ 1, 7, маршрутними автобусами №№4, 11, 14, 18, 23, 31 до зупинки "Університетська"
Телефон: (0472) 56-56-04

Підсумки обласної олімпіади з математики

За рішенням оргкомітету та журі Діхтяренко Тетяна (8 клас, вчитель Антонюк І.М.) стала переможцем І туру обласної олімпіади з математики, яка проводилась 17 січня 2016 року, а значить вона може брати участь у ІІ турі олімпіади.

среда, 6 января 2016 г.

Засідання МО



Засідання 3
Дата проведення:  6 січня 2016 р.
План проведення засідання:
1.                     Підсумки участі учнів у І та ІІ етапах олімпіад.
2.                     Використання потенційних можливостей мережі Інтернет для організації самоосвітньої діяльності педагогічних працівників.
3.                     Підготовка учнів до міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру».
4.                     Аналіз семестрових контрольних робіт, обговорення рекомендацій щодо поліпшення якості освіти.
5.                     Відкритий урок з математики.

Методичні рекомендації:
1.                     Провести відкритий урок з математики (Коломієць В.І.).
2.                     Скласти моніторинг навчальних досягнень учнів 5-11 класів з математики.
3.                     Залучити учнів до проведення Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру».
4.                     Для розвитку творчих здібностей учнів широко застосовувати інтерактивні форми і методи навчання.